30 минути. Точно толкова продължи днес предварително режисираното интервю на Емилиян Гебрев в предаването „Тази сутрин“ по бТВ. Същевременно, според рекламната тарифа на телевизията за 2019г., 30 секунди рекламно време в този часови пояс е ни повече, ни по-малко, 2651 лева без ДДС.
Простата аритметика показва, че вместо да заплати на бТВ сумата от 190 000 лева и така легално да получи половин час рекламно време, в което да изложи на воля поредната си порция безумни твърдения за „Дунарит“, Емилиян Гебрев се възползва напълно безплатно от щедро предоставената му от Антон Хекимян възможност да продължи с манипулациите.
След като разбраха, че дежурните им поръчкови „говорители“ по темата, като бившия министър в правителството на Костов Бойко Ноев, се провалиха в опитите си да изкарат Гебрев „жертва“ и „мъченик“, а упорито налаганата от присъдружните на Иво Прокопиев журналисти аналогия със Сергей Скрипал не можа да сработи, укриващият се в Сърбия финансов фараон Цветан Василев и ортакът му в присвояването на „Дунарит“ Емилиян Гебрев, опряха пак до поставилата се в тяхна услуга телевизия бТВ.
Разиграният и днес театър обаче приличаше повече на сълзлива мелодрама, с главен герой Остап Бендер, а на Антон Хекимян спокойно можеше да се присъди „Златна малинка“ за мълчание, заради незададените от него истински важни въпроси.
Дали оръжейният търговец, бивш човек на ДС и замесен в търговията с каптагон по времето на социализма, е отровен през 2015г., от кого и поради каква причина, ще установят компетентните органи. Едно е сигурно обаче, че колкото и да се опитват медиите на Цветан Василев и на Иво Прокопиев да свързват това отравяне с интереса му към „Дунарит“, фактите говорят друго, а оплитането на Гебрев в лъжите продължи и днес.
Ако наистина е бил отровен на 27 април 2015г., както твърди, за какво му е на някой да го трови заради „Дунарит“, при положение, че по това време заводът тъкмо е харизан от Цветан Василев за 1 евро на Пиер Луврие, подставеното лице на руския олигарх Константин Малофеев, а самият Луврие отдавна е в управлението още от месец февруари 2015г., та чак до месец юли на същата година?
Или някой е бил толкова прозорлив, че още през 2015г. е ходил на врачка и е разбрал, че Гебрев ще влезе в схемите на Цветан Василев почти година по-късно и през 2016-та двамата ще се опитат да превземат на абордаж русенското предприятие, та е решил да го отстранява „превантивно“?
Сега Гебрев съзирал като причина за инцидента интереси на офшорката „Виафот“, защото водела 120 дела против „Емко“ и „Дунарит“, с които им пречела да присвоят предприятието. Само че през април 2015г. няма нито едно такова дело, просто защото Гебрев и Василев започнаха реализирането на схемата си през 2016г., след провала на „сделките“ с Луврие и впоследствие с другия руснак Дмитрий Косарев. Първо увеличиха капитала на дружеството майка „Кемира“, след това се пробваха с увеличение на капитала на самото „Дунарит“, а после в отчаянието си заявиха за вписване и особен залог, заради фиктивен заем от 10 милиона евро, уж дадени от „Емко“ на „Дунарит“. А накрая дори направиха опит да прехвърлят акциите на „Дунарит“, които са запорирани от КПКОНПИ и НАП. Но тези неща Гебрев някак си угодно ги е забравил, а Хекимян не счете за нужно да му ги припомня.
Не му беше зададен и най-важният въпрос, как така се представя за собственик на „Дунарит“, след като реално изобщо не е такъв? Гебрев не притежава нито акциите на завода (оригиналите все още се намират в Белград), нито е платил на държавата, на КТБ или на Фонда за гарантиране на влоговете дълговете от 200 милиона на дружествата от групата на „Дунарит“ – „Кемира“ и „Хедж инвестмънт“.
Така работят обаче бившите ченгета от Държавна сигурност, получили наготово след промените сладки „бизнеси“ от Андрей Луканов и Огнян Дойнов – могат непрекъснато да се представят за жертви, да манипулират и да разиграват циркове, докато преследват целите си и да крадат. Циркът обаче става пълен, когато безплатна трибуна им дават медии, опитващи се да се представят за антикомунистически и неолиберални. /blitz.bg/
Вижте най-добрите оферти за групово пазаруване