ТРИБУНА

Българин с европейска титла във водната Формула F250

Българинът Никола Тодоров спечели титлата на европейското първенство във водната Формула F250 в Сан Назаро, Италия.

Състезателят на „Водомоторен клуб Тутракан“ записа три победи и едно трето място в четирите серии на надпреварата с бързи лодки и събра 20 точки в крайното класиране, за да триумфира за втора поредна година.

Със среброто се окичи представителят на домакините Матиа Калдзолари със 17 точки, а германецът Инго Хепнер се нареди трети с 15 точки.

Още двама българи взеха участие в състезанието. Емил Емилов се класира шести с 10 точки след технически затруднения с мотора на лодката, а Панайот Стоянов стартира със здравословни проблеми, но успя и се класира седми с 9 точки. /БНР/